Category: DEFAULT

Moll E Kuqe - Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare (Vinyl)

Category: DEFAULT

9 comments

 • Faesho
  Muzika popullore Shqiptare përbën një ndër pasuritë më të çmuara të vendit. Në përshkrimet e studiuesve të huaj të ardhur në Shqipëri gjatë shekujve XVIII-XIX është arritur përafërsisht në konkluzionin se pasuria kryesore e Shqipërisë është folklori muzikor.
 • Moran
  Apr 05,  · Sipas jush cili eshte kengetari me i mire i muzikes se Lehte Shqiptare? Kini parasysh qe behet fjale per kengetare qe jane aktualisht aktive dhe jo per te gjithe kengetaret e te gjitha koherave. Ndofta mund te kem harruar te tjere dhe nese ju i sugjeroni qe mund te jene pjese e sondazhit, une do ti perfshi aty. Pershendetje.
 • Grolkis
  Mund te degjoni me mijra kenge nga te gjitha trojet Shqiptare. Faqja me e madhe ne internet me muzike Shqiptare.
 • Tutaxe
  Mes rreshtave gjetëm edhe një vendim që ka të bëjë me një fshat me emrin Molla e Kuqe. Vendimi mban numrin 6, në listën e 14 vendimeve që kanë të bëjnë me rrethin e Kukësit dhe thotë: “Fshati Mollë-Kuqe shkëputet nga lokaliteti i Fanit dhe lidhet me lokalitetin e Shëmirësë”.
 • Zut
  Dec 27,  · 50+ videos Play all Mix - Muzik dhe kenge shqipe Live Prishtine 1/7 ILIR HAXHIU YouTube George Foreman vs Muhammad Ali - Oct. 30, - Entire fight - Rounds 1 - .
 • Nakinos
  Pak javë më parë nisën konkurrimet e edicionit të të të “Këngës Magjike” dhe shumë emra të njohur të skenës janë bërë pjesë e këtij festivali dhe një ndër ta është edhe Lind Islami. Së fundmi, ai është paraqitur me një këngë dedikuar dashurisë së nënës dhe reagimet kanë qenë tepër courtbarjucastconsclenhawkmimoboucalsi.co këngëtarja e njohur, [ ].
 • JoJokora
  Jul 24,  · Kenge te trevave te jugut me grup kryesisht te tabanit me qellim ruajtje,pasurim dhe trashgimni ne breza pasi kjo eshte tradicionalja jone.S`ka me bukur kur aktoret e Portokallise behen njesh me.
 • Mazukazahn
  Teksti dhe videoklipi i kenges Moll’ E Kuqe Plot Dora nga Këngë Të Shqipërisë Së Jugut, Këngë Popullore, Kenge Te Shqiperise Se Jugut. Vizitoni portalin TeksteShqip per me shume tekste dhe klipe shqiptare.5/5(1).
 • Mikazshura
  Sep 18,  · Kirsten Johnson’s recordings and performances have delighted listeners around the world. Building on the success of Këngë: Albanian Piano Music (Guild ), she has compiled a second album of pieces titled Rapsodi: Albanian Piano Music, Volume 2. On the release of Këngë, critics marvelled at the charm of this unknown repertoire. Johnson’s interest in Albanian piano music .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 2 »